Tüm sorularınızın cevabı burada!

Sıkça Sorulan Sorular

Biz önceliği sadece DETOKS olan bir marka DEĞİLİZ, biz Türkiye’ nin ilk ve en yaygın SAĞLIKLI VE DOĞAL BESLENME markasıyız. En büyük önceliğimiz, doğadaki doğal ve sağlıklı besinleri faydalı, lezzetli karışımlar haline getirerek sizlere işte, evde, okulda, her yerde en doğal haliyle ulaştırmaya çalışıyoruz.

DETOKS ise bambaşka bir uygulamadır, aşağıdaki diğer sorularda yanıtlarını vermeye çalıştığımız bu uygulama, kimilerine göre “bir arınma ve kilo verme şekli” olarak sürekli uygulanırken, vücudumuz için çok faydalı olduğunu savunulurken, kimilerine göre ise “vücudun asla gereksinim duymadığı, bünyemizin kendi toksinlerini kendisinin atma yetisine sahip olmasından kaynaklı vücuda gereksiz ve sakıncalı bir baskı yaratan şişirilmiş bir pazarlama argümanı” olduğu savunulmaktadır.

Bu iki farklı düşünceden hangisinin tarafındasınız? derseniz; Biz vücudun ihtiyacı olan lif-vitamin ve mineralleri en doğal yoldan size ulaştırmaya gayret eden taraftayız.

Birçok markaya ait ve tanıtımları “taze sıkılmış meyve suları”, “%100 doğal”, “gerçek meyve nektarı” sloganları ile yapılan meyve suları, çoğu zaman meyve konsantrelerinden üretiliyor ve katkı maddesi içerebiliyorlar. Bu ürünleri üretirken gerçek meyveler kullanılmış olsa dahi, ömürlerini uzatmak amacı ile ısıl işlem uygulanarak pastörize edilmiş olabiliyorlar. Isıl işlem sırasında enzimler, vitamin ve minerallerin büyük çoğunluğunu yok oluyor.

Juice Planet ürünleri ise, Cold Press denen, özel bir yöntemle taze sıkılır, hızla dondurulur ve 3 gün olan doğal raf ömrünü uzatacak hiçbir katkı kullanılmaz. Tamamen doğal, katkısız ve tazedir.

Kendi bünyemizdeki gıda mühendisi kontrolünün dışında bağımsız bir laboratuardan denetleme alıyoruz. Ayrıca çalıştığımız kimi kurumsal firmalara mal verebilmek için onların denetlemesinden geçmek zorunluluğu nedeniyle sürekli kontrol ediliyoruz. Hepsi bir yana biz tüm ürünleri kendimiz içiriyormuş gibi düşünerek en ufak riski dahi almıyor, insan sağlığına çok önem vererek üretim yapıyoruz.

Meyve ve sebzelerimizi, iyi tarım belgeli kurumsal tedarikçilerden, doğrudan bildiğimiz üreticilerden ve İzmir Toptan Hal’inden, özenle seçerek alıyoruz. İlk aşamada insan sağlığına zararı olmayan ancak meyve sebzelerdeki kiri ve kimyasalları arındıran bir sıvı havuzunda, her meyve ve sebze grubuna farklı oran ve sürede uygulamak koşulu ile, yıkama işlemi uyguluyoruz. En az 2 kez olmak şartıyla durulama bölümünde temiz sudan geçirip arındırıyoruz.

Ürünlerimizi soğuk ortamda cold press sistemde ısıl işleme maruz bırakmadan sadece basınç uygulayarak, bütün olarak sıkıyor, ardından hiç el değmeden soğuk dinlendirme küvetine aktarıyoruz ve oradan da sağlığa zararı olmayan donuğa uygun ambalajlarda dolumunu gerçekleştiriyoruz. Sıkım anından doluma kadar +4 derece ortam sıcaklığında, çok hızlı bir şekilde ürettiğimiz ürünleri, -40 derecede çalışan soğutma ünitesinde, hızlı şoklama yöntemi ile, dondurup etiketleyip sevkiyata hazır hale getiriyoruz.  Tüm bu süreçte soğuk zinciri hiç bozmamaya ve maximum seviyede hijyen yönetimine çok dikkat ediyoruz. Siparişinizin ardından soğuk zincir taşıma yapan araçlarla veya dayanıklı ambalajlarda kargo ile soğuk olarak sizlere ulaştırılıyor.

Cold Press yönteminde meyve ve sebzeler bıçaksız olarak, çiğneyerek ve ezerek suları çıkartılır. Düşük hızda, herhangi bir ısı veya oksidasyon olmadan, yiyeceğin vitamin ve mineral değerlerinin korunması sağlanır.

Bu sistem meyve ve sebzelerin hücresel yapılarını aynen korur, enzimlerin ve besinlerin doğal formlarına yakın bir şekilde kalmasını sağlar. Besin kaybı minimuma indirilir, meyve ve sebzelerin doğal tatları korunur. Bu şekilde elde edilen sular liflidir ve sindirim sistemi için faydalıdır.

Ürünlerimizin soğuk zincir kargo ile gönderilmesi ve bu sevkiyat yönteminin, sair gönderi seçeneklerinden daha farklı şartlar gerektirmesi nedeniyle, siparişinizin ardından 2-3 gün içerisinde, soğuk veya donuk olarak teslim edilmektedir.

Ürünlerimiz, çözüldükten sonra, buzdolabında 3 gün süreyle saklanabilir.
Kapağı açılan şişenin ise aynı gün içerisinde tüketilmesini öneriyoruz.
Donmuş halde ise, dondurucuda 6 ay süreyle muhafazası mümkündür.

Nasıl ki doğada hiçbir şey standart değilse; mevsime, hava şartlarına, toprağa, hasat şekline göre tatlarında farklar olabiliyorsa, tamamen doğal olan ürünlerimizde de aynı nedenle lezzet farkları olabiliyor.

Ek olarak, ürünlerde köpükten gelen çok az seviye farkı, sıvı ayrışması ya da çökme olabilir; içmeden önce çalkalamanızı öneririz.

Ürünlerimiz şoklandığı için “”donuk olarak”” çok uzun süre dayanabilir, dolabınızın derin dondurucu bölmesinde 6 aya kadar tutabilirsiniz. Evlerde yaz zamanı örneğin; taze fasülyeyi, bezelyeyi dondurucuya atıp kışın çıkartıp kullandığımız gibi düşünebilirsiniz, taze meyve sebze sularımızı da tüketeceğinizde derin dondurucudan çıkartıp dolabınızın normal soğutucu bölmesinde içilebilir kıvama geldiğinde 3 gün içinde tüketmenizi öneririz. Açtıktan sonra ise aynı günde tüketmeniz gerekir.

Hiçbir ürünümüzde, meyve ve sebzelerin doğal şekerleri hariç, işlenmiş şeker bulunmamaktadır. Bu nedenle, hekim önerilerini de dikkate almaları tavsiyesi ile diyabet hastalarının kullanımında bir sakınca yoktur.

Konuyla ilgili Blog yazılarımıza ayrıca göz atmanızı öneririz.

Laktoz intoleransı bulunan tüketicilerimiz, meyve sebze sularımızı, detoks setlerimizi rahatlıkla kullanabilir. Ancak bazı smoothie ve milkshakelerde süt kullanılması nedeniyle, satın almadan önce ürün içeriğine dikkat etmenizi öneririz.

Belirli meyve ve sebzelere alerji olan tüketicilerimizin, ürün içeriklerine dikkat etmesi yeterlidir. Ürünlerimizde, üzerlerinde yazan meyve ve sebzeler harici hiçbir gıda maddesi kullanılmaz.

Sıvı detoksu, en yalın anlatımıyla, sindirimi yavaşlatıp vücudu bir süreliğine kapatmaktır. Sindirim durunca, vücut da bu eylem için enerji harcamayı durdurur ve tüm enerjiniz size kalır. Vücudumuzun kontrolü ve enerji merkezi aslında sindirim sisteminde bulunuyor, günümüzde sindirim sistemimiz ikinci beyin olarak ya da hastalık merkezi gibi de değerlendiriliyor, buna bağlı olarak sindirim sisteminin yaşam süresi ve kalitesi için çok önemli olduğu biliniyor.

Düşünün ki bir et yemeği 6-8 saat, sebze yemeği 1-2 saat, karbonhidrat ağırlıklı bir yemek 3-4 saat ve hatta 1 adet meyve yarım saatte sindiriliyor ve bunu her gün en az 3 kere, aylarca ve yıllarca yapıyoruz. Makineler bile arada kapanıyor ama vücutlarımız neredeyse hiç durmadan sürekli çalışıp enerji harcıyor, bu sayede toksin-zehir biriktiriyor. Karaciğerimiz ve böbreklerimiz mücadele ederken, üzerine kirli hava, hızlı ve sağlıksız beslenme, alkalisiz su tüketimi eklenince; fazla kilo, uykusuzluk, sağlıksız görünen bir cilt ve çeşitli hastalıklar da beraberinde geliyor.

Detoks programı ise vücudunuzun bu baskıyı kaldırmasında ve hafiflemenizde size yardımcı olan bir beslenme metodu olarak kabul görüyor.

Detoks hakkında daha fazlası için BLOG sayfamızda ilgili yazıları okuyabilirsiniz…

Her vücut yapısının ve ihtiyaçlarının farklı olması nedeniyle, bu soruya tek bir cevap vermek mümkün değil. Ancak beslenme uzmanlarına göre, her ay tekrarlamanız halinde, vücudunuz toksin ve yağ biriktirme alışkanlığını bırakacak, kilo verdiğinizi, parlayan bir cilde sahip olduğunuzu, daha iyi uyuduğunuzu, kendinizi daha hafif ve enerjik hissettiğinizi göreceksiniz.

Bu süre her vücudun direncine göre değişmekle birlikte, ilk defa yapanların 1-3 günle başlaması önerilir.

Cleanse (detoks) ürünlerini düzenli kullanmak fazla kilolarınızı yakmanıza yardımcı olacaktır ancak bu uygulamanın öncelikli amacı kilo vermek değil, sağlığınıza katkı sağlamak içindir.

Detoks asla önceliği zayıflatmak olan bir program olarak değerlendirilmemelidir. Kilo vermeye elbette katkısı vardır, egzersiz ve detoks sonrası beslenme ile ayda bir yapılan düzenli detokslarda ciddi oranda kilolar verilmektedir. Amaç sadece kilo vermekse yağ yakımını hızlandıran bu amaçla üretilmiş diğer ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Tüm setlerimiz vücudumuzun günlük besin ihtiyacına göre hazırlanmıştır. Hepsi birbiri ile dengelidir. Bu nedenle hangisini seçerseniz seçin hepsinde gerekli olan besinleri almış olacaksınız ancak yeni başlayanlara, meyve dengesi fazla olan STARTER setini öneririz.

İLERİ setimiz ise daha çok yeşil sebze ağırlıklı olduğu için, yağ yakımını hızlandıracağından kilo vermeyi öncelik sayanlara ve ileri seviyede detoks yapanlara önereceğimiz setimizdir.

Her detoks setimiz 6 şişeden oluşmaktadır. Bir detoks gününde 6 ürün de aynı gün içinde tüketilir. Gün içinde en fazla kaloriyi gündüz yaktığınızdan detoksunuza kalorisi en yüksek ürünü içerek başlamanızda fayda olacaktır.

Sabah 1 adet, öğleden önce ara öğünde 1 adet, öğlen 1 adet, öğleden sonra ara öğünde 1 adet, akşam 1 adet ve yatmadan 1-2 saat öncesinde 1 tane olmak üzere tüm öğün ve ara öğünlerde kalorisi en yüksek üründen en düşük ürüne doğru sırayla her 2 saatte bir birer şişe tüketerek detoksunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Programı uygularken çok acıkıp, dayanamayacağınızı düşünebilirsiniz. Sakın hemen pes etmeyin; unutmayın ki tükettiğiniz ürünlerimizin içinde ihtiyacınız olan tüm besinler bulunmaktadır. Vücudun ihtiyacı olan besinleri alıyor ama çiğneme alışkanlığından kaynaklı acıkma hissi sizi yanıltıyor olabilir, bu nedenle bir kaç günde vücudunuzun bu yeni beslenme modeline uyum sağlamasını bekleyebilirseniz zamanla acıkmadığınızı göreceksiniz.

Ancak halsizlik, aşırı baş dönmesi ve tansiyon gibi sorunlarla karşılaşmamak için kendinizi kötü hissetmeniz halinde bırakabilirsiniz, ya da aralarda hafif katı besinlerle, çiğ meyve ve sebzelerle beslenebilirsiniz.

Gebelik ve emzirme sırasında sıvı detoksu tavsiye edilmez.

Bebeklerde, küçük çocuklarda, yaşlılarda ve zayıf bağışıklık sistemi olan insanlarda zararlı etkiler doğurabilir.

Bazı sağlık sorunları sebebi ile belirli meyve/sebze suyu alımının sınırlandırılması gerekebilir.

Şeker, tansiyon hastalarına tavsiye edilmez.

Meyve – sebze alerjisi ya da hassasiyeti olanlar uygulamamalıdır.

Programa başlamadan 1-2 gün öncesinde su tüketiminizi  ve beslenmenizdeki sebze meyve oranını artırmanız faydalı olacaktır.

Ürünlerimizin neredeyse tamamı veganlar ve vejeteryanlar için uygundur ancak çok az ürünümüzde süt ve bal kullanılmaktadır, bu ürünleri etiketlerinden kolayca farkedebilirsiniz. Tüm ürün etiketlerinin içerisinde alerjen bilgileri ve vegan uygunluğu belirtilmiştir.

Franchise konusunda detayları FRANCHISE sayfasına tıklayarak edinebilirsiniz. Form doldurup tarafınıza bilgi aktarılmasını talep edebilirsiniz.

Sepet Ürün Kaldırıldı. Geri al
  • Sepette ürün yok.