Juice Planet Yeni Ürünlerini Tanıtıyor

Juice Planet Yeni Ürünlerini Tanıtıyor

Merhaba, Öncelikle Juice Planet’in en çok kullanılan ürünleri yani detoks içeceklerimizin içeriğinden bahsedelim. Daha önceki blog yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi detoks yapmak; vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olan bir beslenme biçimidir. Peki ya içeceklerimize kullandığımız antioksidan kapasitesi yüksek, serbest radikaller ile savaşan besinler hangileri ? kısaca bakalım; ANANAS VE NANE (ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ) PANCAR VE ÇİLEK (RENGİNDEN DE ANLAYACAĞINIZ GİBİ KUVVETLİ BİR ANTİOKSİDAN) BROKOLİ (SÜLFORAFAN İÇERİĞİ İLE KANSERSAVAR YANİ ANTİOKSİDAN) Bunlar dışında kereviz sapı, maydanoz, salatalık ve yeşil elma da yardımcı detoks besinlerimizin başında gelmektedir.

İkinci olarak, sporcu ürünlerimizden bahsetmek istiyorum. Özellikle spor yapan kişilerin spor öncesi ve spor sonrası tükettikleri besinler; hem spor sırasındaki performansı hem de yağ ve kas kütlesine etkilemektedir. Bu nedenle spor öncesi karbonhidrat içeriği yüksek, spor sonrasında da protein içeriği yüksek olan besinleri tercih ettik. Spor öncesi enerjinizi yükseltmesi için greyfurt, spor sonrası mineral kaybınızı engellemek adına maden suyu kullandık. Özellikle kas kramplarına karşı muz ve kuru kayısı gibi potasyum kaynağı olan besinler tercih ettik. Protein oranını ise sütün yanı sıra yağsız lor ve bitkisel proteinin en lezzetli kaynağı olan fıstık ezmesi kullanarak yükselttik. kalitesini arttıracak besinlere yer verdik.

Diyabetli bireyler için meyve suyu tüketimi dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Çünkü meyve suları posasından ayrıldığı için kan şekerini hızla yükseltir ve insülin dengenizin bozulmasına sebep olur. Biz kan şekeri dengenizi bozmaması için diyabetli ürünlerimizi GLİSEMİK İNDEKSİ düşük besinleri kullanarak ve yanında mutlaka süt veya yağlı tohumlardan ilave ederek dengeledik. Ayrıca kan şekeri dengenizi sağlayan en lezzeti baharat olan TARÇIN ı da ilave etmeyi unutmadık. Kilo vermek kadar almak da çok önemli bir konu. Kilo almak için enerjisi yüksek besinler kullanmak çok doğru ancak burada dikkat etmeniz gerek en önemli nokta sadece enerjisi yüksek olacak diye basit şeker veya doymuş yağ içeriği yüksek besinlere ağırlık vermemek gerekir.

Kilo almaya yönelik ürünlerimiz yüksek şeker içeriğini doğal meyve şekerinden, yağ içeriğini ise en kaliteli doymuş yağ içeriği olan hindistancevizi ve omega kaynağı olan yağlı tohumlardan karşılayacak şekilde planladık. Özellikle iştah arttırıcı olan keçiboynuzu ve pekmez gibi besinlere de yer verdiğimiz Kilo Aldıran İçeceklerimiz en lezzetli gruplarımızdan birisi diyebilirim.

Geldik en değerlilerimize…Yani Çocuklara. Tabiki çocuklara özel olan içeceklerde hem antioksidan kapasitesine, hem glisemik indeks oranına, hem vitamin ve mineral dengesine dikkat ettik. Ama en önemlisi çocukların tek başına tüketmek istemeyeceği besinleri kolay tüketebilecekleri meyve ve sebze suları ile karıştırarak tüketebilmelerini sağlamaya çalıştık, lezzetlerine bakarsak Juice Planet olarak çocuklara sevdikleri meyveler ile diğer besleyici sebzeleri içirmeyi başardığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.  Burada Juice Planet’ in menüsünde olan yeni kategorilerden sadece bazılarının altını çizebildim ancak menüyü incelediğinizde regli dönemini düzenleyici ürünlerden, performans artırıcı ürünlere, uyku düzenleyici ürünlerden sindirim sorunu çekenler için hazırlanan ürünlere kadar çok geniş bir ürün yelpazesi oluşturulduğunu göreceksiniz. Sadece bu yönü ile bile benzeri olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Doğada kaynaklar var oldukça sizler için yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Sağlıklı Beslenme hakkında merak ettikleriniz için bizi internet sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Bir sonraki blogda görüşmek üzere, sağlıkla kalın…

Juice Planet

Yeni menü için TIKLA

Yorumlar

  • ozgehan 7 ay önce

    Yeni ürünler harika… piyasadaki çoğu ürünü denedim. özellikle lezzet ve doku bakımından fark yaratmışsınız. Brokoli, pancar gibi baskın tatlar yumuşacık bir içim kazanmış.
    Hücrelerimizin ve mitolarımız bayram etti çok teşekkürler.